אשל הנשיא

בצמד בסלון תמונה ראשית

אשל הנשיא

במסגרת אירועי היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות 2018, כ 50 תלמידי כפר הנוער 'אשל הנשיא' קיימו מפגש עם חברם לשכבה- החי עם מוגבלות ראייה. המפגש נערך במסגרת פרויקט 'צמד בסלון' של עמותת 'עלה', שמסייעת לטיפול באנשים החיים עם מוגבלות מורכבת וקשה. במהלך המפגש אנשים עם מוגבלות או קרובי משפחתם- סיפרו לציבור על ההתמודדות שלהם עם המוגבלות, על תקווה לחברה צודקת ושוויונית יותר, על היכולת ללמוד לחיות חיים של אור ותקווה, למרות המוגבלות.

 

התלמיד שיתף בתחושותיו ובחוויה בבית הספר: ״לפעמים אני מרגיש מאוד שונה, אבל אני חושב שבסוף של דבר אני באמת חלק מכם, אני לגמרי מרגיש שווה לכם. ברור שיש קשיים, אבל פעם היה לי הרבה יותר קשה, הנה עכשיו על אמת יש לי קושי שאני לא רואה אתכם כל כך טוב, זה קושי אמיתי עכשיו אבל אני באמת מרגיש חלק מהשכבה פה״

 

התלמיד שאל את חבריו לשכבה: "מה חשבתם עליי כשראיתם אותי בהתחלה? מה היה הרושם הראשוני? אחת התלמידות ענתה "בהתחלה הייתה המון המון סקרנות מה קרה לך, למה אתה לא רואה, אני שמחה שבאת לפה וסיפרת ועכשיו אני יודעת.

 

התלמיד סיכם את מפגש החשיפה יחד עם חבריו לשכבה:: "אני שמח שאת אומרת את זה כי עכשיו אני אומר שאתם יכולים לשאול כל הזמן שאלות על זה".