קרית גת

בצמד בסלון תמונה ראשית

קרית גת

במפגש סלון בהשתתפות אורחים תושבי העיר וכ- 17 תלמידי 'מקיף ע"ש אריה מאיר קרית גת' עסקו בנושא 'התמודדות משפחה עם ילד עם צרכים מיוחדים', כאשר כל בני המשפחה סיפרו לילדים על ההתמודדות מזווית המבט שלהם.

 

מארחי המפגש- משפחת קייזלר סיכמו את המפגש:  "אנחנו מאוד מאוד נרגשים לארח אתכם בחג, רפאל לא יכול לדבר, אבל הוא הביע שמחה גדולה מהמפגש, חצי שעה לפני שהגעתם הוא רקד עם הכיסא גלגלים. מחמם לנו את הלב לדבר ולספר על המורכבות של החיים שלנו. אתם יודעים שיש בקריית גת 500 ילדים עם צרכים מיוחדים? עכשיו שבאתם להכיר אני מקווה שתסתכלו ותתנהגו אל הילדים האלה בצורה הראויה ושמגיעה להם- בכבוד, בחברות ובאדיבות".

 

במפגש סלון בבית משפחת מ' יחד עם תלמידי חט"ב 'רבין- מזכרת בתיה' התארחה הילה חן בשיח בנושא 'הורות לילד עם אוטיזם', הילה סיפרה את  סיפור חייה ומסע ההרצאות שהיא מובילה 'אל האור- העצמה ואיכות חיים עם אוטיזם'. בהשתתפות כ 20 אורחים- תלמידים והורים: "לא חיפשתי להגיד לא היה ולא נברא, חיפשתי להתמודד עם הקיים ולהסתכל לבעיה בעיניים" סיפרה הילה בגילוי לב "כאמא, למדתי והבנתי שהילד שלי כל הזמן במגננה ואני צריכה להגן עליו, מצד שני לתת לו כלים כדי להתמודד עם החיים- זאת משימה קשה. אני לא ביקשתי שהילד שלי יהיה עם אוטיזם. זה קרה וזה לא בשליטתי. בהתחלה הרגשתי לא בנוח אבל לאט לאט הבנתי שלא עשיתי שום דבר רע".

 

בהמשך הוסיפה להסביר: "הילד שלי מושלם כי הוא הפך אותי לבן אדם הרבה יותר טוב משהייתי קודם".

 

 

התלמידים מצידם לא הפסיקו להרעיף בשאלות ובהתעניינות בנושא. אחד התלמידים סיכם את המפגש בשאלה- "הוא לא קרא לך אף פעם אמא?"
הילה: "לא, אבל הוא הילד של אמא בדרכו שלו".

 

תלמיד נוסף התעניין בשאלה "מה הדבר האחד שהיית רוצה לקחת מהשיחה?"
הילה – "לקבל את האחר כמו שהוא, בלי להתעצבן. אם הם היו כמוכם, היה משעמם. כל אחד מביא את הקסם שלו. גם הילדים המיוחדים הם בדיוק כמוכם".

 

אחד התלמידים ביקש לסכם את המפגש: "אני חושב שלמדתי להעריך יותר את הכאן והעכשיו, להעריך את הדברים הקטנים. לא להתעסק באיך מרוויחים יותר כסף, אלא איך משנים משהו בסביבה, משנים קצת את העולם ומשאירים חותם טוב".

 

  • צמד בסלון 2018- רבין מזכרת בתיה הילה חן.

  • צמד בסלון 2018- רבין מזכרת בתיה הילה חן.