זיוה גולדשמידט: חיוך דושן

Moshe

זיוה גולדשמידט: חיוך דושן

חיוך דושן- זיוה גולדשמידט: ילדים, ופעמים רבות גם מבוגרים- נוטים לקחת את החיים כמובנים מאליהם. בשגרת היום יום אנחנו שוכחים שהחיים בנויים על מכלול חוויות, רגשות ופעולות הכי פשוטות שאנחנו מסוגלים לבצע.

 

הדגשת מסר "הבחירה בחיים" והבנה ש"החיים לא מובנים מאליהם" מועברים בהרצאה מרגשת ומעוררת תקווה בהובלת זיוה גולדשמידט- מייסדת ויושבת ראש עמותת 'צעדים קטנים' אותה הקימה בעקבות סיפורה האישי, במטרה לסייע למשפחות ילדים עם ניוון שרירים מסוג דושן ובקר.

 

במפגש מרתק ומעורר מחשבה- זיווה משחזרת את היום בו בנה הבכור עדי אובחן עם ניוון שרירים מסוג דושן. זיוה לא הבינה אז את משמעות האבחנה והשלכותיה, רק ידעה שהחיים שדמיינה וייחלה לעצמה ובעיקר לתינוק המושלם שלה – כנראה לא יהיו כפי שרצתה. מתוך סיפור חייה זיוה זיוה מעבירה מסר משמעותי וערכי לחברה: "כיום, 12 שנים לאחר מכן, אני מבינה שאף אחד לא יכול היה להכין אותי למה שחווינו ועוד נחווה. החיים שלנו מלאים באתגרים וחוויות לא פשוטות. אך מתובלים בהמון הומור, חוויות מהנות ומיוחדות , אנשים מדהימים שמלווים אותנו בדרך ובעיקר המון אהבה. כזו שאינה מובנית מאליה בכלל".

 

בהרצאה מלאת רגישות והומור, מותאמת לגיל הקהל, זיוה משתפת בסיפורים מהחיים עם בנה עדי, מספרת על שגרת חיים של בני משפחות והורים ועל אתגרים מיוחדים בגידול ילד עם דושן. לצד מתנות שמקבלים בחיים ככלי התמודדות, על כאב, צחוק ובחירה. על בחירה בחיים, במשפחה ובאהבה. על הגשמת חלומות והרבה עשיה והכלה.

 

לתיאום הרצאה- זיוה: 054-2222966
או באמצעות משרד תכנית 'תיקון עולם- עמותת עלה' tikun.olam@aleh-israel.org