כנרת וואלך

Moshe

כנרת וואלך

כנרת וואלך נפגעה בתאונת דרכים בגיל 16 והפכה לנכה שמסתייעת בכסא גלגלים. כנרת החליטה לא לוותר לעצמה ומאז הצליחה להגשים כל משאלה וחלום

 

כנרת (45), אם לשני בנים ובת (14, 11 ו-9) הגשימה חלומות במשחקי כדורסל וטניס על כיסא גלגלים, לטייל במסגרת 'מלכת המדבר', לסיים לימודים בבי"ס 'בישולים' לקולינריה גבוהה, לעשות סנפלינג, לצלול, לנסות נסיעות בטרקטורון מעופף, לטייל עם חברים בג'ונגל כשהם לוקחים אותם על גבם, ללדת ולגדל ילדים ועוד ועוד. ב־20 השנים האחרונות כנרת עוסקת במתן ייעוץ לנכים ומתמקדת באופן ההושבה הנכונה בכיסאות גלגלים ובמתקני ספורט מונגשים. בן זוגה, ירון דוזטס, מתמחה בפרוטזות ובפתרונות לנכים. יחד איתם חי 'קרוזו' הכלב המשפחתי שחי עם מוגבלות הליכה, בגלל פגיעה ברגליים אחוריות.

 

בהרצאה מרתקת וסחופת- כנרת משחזרת את סיפור התמודדותה בשנות הילדות, וההצלחות שלה מאז תאונת דרכים אותה היא מגדירה "מתנה ליום הולדת 16" ומתארת את החיים יחד עם כלבה האהוב קרוזו החי עם מוגבלות ברגליים אחוריות, אותו כנרת לא הסכימה להרדים ואף קנתה גם לו כיסא גלגלים. קרוזו הופיע ב 2011 בהפתעה בפתח ביתה בכפר מנחם, קרוזו- כלב זאב פצוע בא מן השדות עם רגל שבורה ואוזן גזורה, התיישב בכניסה וסירב לזוז משם. לכנרת היה ברור שהיא תאמץ את קרוזו לחיק המשפחה ולוודא שיקבל טיפול רפואי איכותי. כנרת פיתחה עבור הכלב קרוזו  גלגלים. לדברי כנרת "אני מאמינה שכשאנשים מכירים אותי, הכיסא נעלם ונשארת האישיות. לפחות זה מה שאומרים לי תמיד. וגם לקרוזו אנחנו לא מתייחסים כמו לנכה. הוא הכלב שלנו, חבר נאמן שקיבל שני גלגלים, זה אפילו שדרוג".

 

כנרת השתתפה בפרק סיכום של איך להצליח בשישה שיעורים- אתר mako

 

משך הרצאה: 90 דקות

 

להזמנות: אירית פוליצר 052-4248881  irit@rafiagiv.co.il 
לפרטים נוספים: משרד מיזם 'תיקון עולם': tikun.olam@aleh-israel.org

 

צילום: רותם דוזטס