ליאור יסעור

Moshe

ליאור יסעור

הרצאה מאת ליאור יסעור אביו של אסף יסעור הילד שאיבד את 2 ידיו בתאונת חשמל

 

מנקודת מבט הורית- אסף מתאר את המסע שמשפחתו יצאה יחד עם בנו אסף אחרי שאיבד את 2 ידיו בזמן ששיחק בכדור עם חבריו, בעקבות זרם חשמל.

 

באופטימיות בלתי מתפשרת החליטו מהרגע הראשון שהם חייבים להיות חזקים, עבור בנם. ליאור וזוגתו יצאו למסע עם מטרה אחת: לאפשר לאסף לחיות את חייו בעצמאות, להגשים חלומות ואתגרים, ולהבטיח שדבר לא יפריד בין אסף לבין הגשמת חלומות.

 

במסע שריגש את מדינת ישראל פתחו בפרויקט גיוס כספים לרכישת ידיים ביוניות עבור אסף, תוך כדי שהם מלווים את אסף במימוש חלומות ובמשימות היום יום, בהבטחה עצמית: "אין חלום שאסף לא יוכל להגשים". כעת אסף מתכונן לאתגר הבא שסימן- להתחרות באולמפיאדת טוקיו בשנת 2020

 

אסף והוריו נקלעו למציאות זו שלא למדו והכירו כיצד להתמודד איתה, היא הצריכה שינויים משמעותיים בתפיסת עולמם ובהיערכות מחודשת לגבי סדר עדיפויות כמשפחה וכן גם סולם ערכים.  ליאור רואה בהרצאות ובשיתוף סיפורו הזדמנות להעניק לאסף כוחות בהתמודדות חייו, ובמטרה להעביר השראה, עידוד ומסר לאנשים מכל סוג: פצועים, חולים, בריאים ומתמודדים עם קשיים- שיוכלו לקבל השראה מההתמודדות חייו של אסף

 

ליאור יסעור: "איננו מבכים את הפציעה. איננו חיים בצער ואיננו ממורמרים. אנחנו בוחרים להסתכל על התאונה והשלכותיה כעל הזדמנות. הזדמנות לאהוב יותר ולתת יותר. הזדמנות לא לוותר על החלומות שלנו ולשאוף להגשימם ללא הנחות. הזדמנות להיות רגישים יותר לזולת. הזדמנות להכיר בטוב שיש לנו, כל כך בורכנו בילדים מדהימים ובאסף שחי אתנו ויוצר ומצייר ולומד ומתאמן בנבחרת ישראל בטאקוואנדו ומתכונן לאולימפיאדת טוקיו2020 . חייו וחיינו כל כך מלאים ומשמעותיים!!! החלטנו לא לשאול את עצמנו למה זה קרה, אלא כיצד עלינו להתמודד. אינני מאחל חס ושלום תאונות לאף אחד אך כאשר הן קורות ליקירנו שצריכים אותנו עלינו להיות חזקים ולבחור להתמודד מתוך הסתכלות על מה שקרה כעל הזדמנות"

 

ההרצאה הזאת היא לא הרצאה על הסיפור של אסף, ההרצאה הזאת היא לא הרצאה על ליאור, ההרצאה הזאת היא על מי שאנחנו, כולנו, על הדרך שאנחנו עושים בחיים, על משמעות הבחירות שאנחנו בוחרים בחיים שלנו. בכל שלב. בכל נקודה שבה אנחנו נמצאים. 

 

הסתיימה ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ט